Jak urządzić salon w stylu industrialnym?

Styl industrialny to bardzo popularny styl aranżacyjny, który od kilku lat podbija serca Polaków. W związku z tym coraz więcej z nas decyduje się na stylizację loftową na przykład w domowym salonie. Warto wiedzieć, czym charakteryzuje się taki styl oraz poznać tajniki, które pozwolą urządzić wyjątkowy salon w stylu industrialnym, który zachwyci każdego odbiorcę. Przede wszystkim aranżacje loftowe, czy też industrialne, cechują się surowością, zarówno pod kątem wykończenia mebli oraz całego wnętrza. Surowe ściany oraz prostota wykończenia wnętrza sprawia, że czujemy się w nim swobodnie, a minimalistyczne podejście do dekoracji jeszcze podkreśla urokliwy charakter takich salonów.

Salony w stylu industrialnym są przede wszystkim przestronne i dobrze doświetlone. Ograniczona liczba niezbędnych elementów w salonie dobierana jest w ten sposób, aby wciąż pozostał funkcjonalny. To sprawia, że meble do salonu w takim stylu muszą się cechować nie tylko prostotą wykonania oraz dbałością o każdy szczegół, ale również dużą praktycznością. Wielokrotnie meble te spełniają kilka funkcji jednocześnie.

Na jakie meble postawić w takim salonie?

W stylu industrialnym doskonale odnajdują się proste meble, które wykonano między innymi z drewna. Wśród barw dominują odcienie szarości, biel oraz kolory naturalnego drewna, które idealnie się ze sobą komponują. Meble wypoczynkowe takie jak sofy, narożniki lub fotele warto wybierać w kolorze szarym, który jest dość neutralny i przede wszystkim bardzo uniwersalny. Kolejną cechą charakterystyczną dla takich wnętrz są efektowne i proste lampy, które swoim kształtem często nawiązują do przemysłowych rozwiązań, rodem z hal produkcyjnych.

Jako posadzka idealnie sprawdzą się płytki imitujące beton lub drewniany parkiet. W takich salonach możemy postawić również na proste stoły oraz wygodne, drewniane krzesła, które uzupełnią cały komplet. Klasyczne meble salonowe, takie jak szafki, witryny lub komody również znajdą miejsce w stylu industrialnym, jednak wszystko zróbmy z głową. W bardzo surowych wnętrzach industrialnych możemy spotkać również wiele metalowych mebli lub dekoracji, które również są charakterystyczne dla takich wnętrz.