Dom w stylu retro – podpowiadamy, jaką komodę w stylu vintage wybrać!

Styl vintage, inaczej nazywany stylem retro nawiązuje do estetyki z lat 50., 60. i 70. XX wieku. Aby uzyskać najlepszy efekt, należy zadbać o każdy najmniejszy detal, zaczynając od koloru podłóg, ścian i zasłon, a kończąc na meblach. To właśnie komoda retro jest bardzo często centralnym punktem pomieszczenia, dlatego warto zadbać o to, aby zachwycała swoim wyglądem. W poniższym artykule podpowiadamy, czym charakteryzują się stylowe komody retro, i z czym najlepiej je zestawić. Zapraszamy, jeśli tak jak my, jesteś fanem vintage!

  1. Czym charakteryzują się komody retro?
  2. Komoda retro – do czego pasuje najlepiej?

Czym charakteryzują się komody retro?

Komody w stylu retro stanowią świetny akcent w domu vintage. Charakteryzują się wyjątkowymi wzorami, kształtami i wykończeniem. Jeśli szukasz takiej do swojego mieszkania, podpowiadamy, że najpiękniejsze możesz dostać na meblepumo.pl/komody-retro.

Oto, czym wyróżniają się komody w stylu retro.

  • Kształt i linie – komody vintage często mają zaokrąglone kształty, zarówno w linii górnej, jak i na bocznych panelach, nadając wnętrzu elegancji i nutki tajemniczości.
  • Materiały – najlepsze meble wykonane są z naturalnego drewna m.in. orzecha, dębu lub buku. Warto szukać egzemplarzy z ozdobnymi uchwytami i detalami, które podkreślają styl retro.
  • Wzory i zdobienia – komody retro wyróżniają się charakterystycznymi wzorami i zdobieniami. Możesz znaleźć na nich m.in. geometryczne desenie, kolorowe linie i abstrakcyjne motywy.
  • Kolory – meble w stylu retro najczęściej występują w jasnych odcieniach, ale dzisiejsze trendy pokazują, że sprawdzi się także komoda czarna bądź wyraziste komody retro białe.
  • Unikatowe elementy – w zależności, z jakiego okresu chcesz czerpać inspirację na swoją komodę retro, możesz wybrać modele ze stylowymi nóżkami, ozdobnymi uchwytami i nietuzinkowymi detalami na frontach szuflad i drzwiczek.

Komoda retro – do czego pasuje najlepiej?

Aktualnie w kwestii wystroju wnętrz, ogranicza nas tylko własna wyobraźnia. Nie należy bać się eksperymentów, bo najczęściej odważne zestawienia tworzą wielki “efekt wow”. Komody retro świetnie sprawdzą się nawet ze stylem nowoczesnym, tworząc ciekawy kontrast, przełamując dodatkowo wszelkie bariery czasowe. Meble w stylu vintage sprawdzą się praktycznie w każdym pomieszczeniu, ale warto postawić je szczególnie tam, gdzie inni będą mogli je podziwiać. To właśnie dlatego są doskonałym wyborem do salonu lub jadalni, stanowiąc modny akcent na długie lata. Retro komody można zestawiać także ze stylem skandynawskim, industrialnym oraz boho.

Podsumowując, komody retro to niezwykle modny dodatek do każdego wnętrza, nawet jeśli Twój dom nie jest w całości wykończony na modłe vintage. Nie bój się eksperymentować i odkryj swój własny, niepowtarzalny styl!