Galeria zdjęć jako sposób na personalizację wnętrza

Galeria zdjęć – doskonały sposób na zadbanie o personalizację wnętrza

Zdjęcia to bardzo ważny element każdego domu lub mieszkania. Dzięki nim, możemy zadać wyjątkowy charakter wnętrzu i sprawić, że będzie ono jednocześnie wygodne i estetyczne. Galeria zdjęć to świetny sposób na to, aby podkreślić swoją indywidualność i wyrazić swoje upodobania. Jak skomponować idealną galerię zdjęć i w jaki sposób umieścić ją w domu? Podpowiadamy!

1. Wszystko zależy od stylu

Przed rozpoczęciem aranżacji galerii, należy ustalić styl, w jakim mamy zamiar urządzić wnętrze. Czy będzie to nowoczesne mieszkanie, czy raczej klasyczny dom z tradycyjnymi meblami? Do każdego stylu dopasujemy odpowiednią galerię zdjęć. W przypadku nowoczesnych wnętrz, warto postawić na minimalistyczną aranżację, składającą się z kilku dużych obrazów. W przypadku tradycyjnego domu, pasować będą małe ramki, ustawione blisko siebie.

2. Zdjęcia jako wspomnienie

Zdjęcia to nie tylko element dekoracyjny, to przede wszystkim świetny sposób na utrwalenie wspomnień. Warto umieszczać zdjęcia, które kojarzą nam się z ważnymi momentami, wakacjami i bliskimi nam osobami. Wtedy galeria nabiera jeszcze większej wartości.

3. Dobór kolorów

Kolorystyka galerii zdjęć również jest bardzo ważna. Warto zwrócić uwagę na barwy, które dominują w wybranym wnętrzu. Jeśli zdecydujemy się na kolorowe zdjęcia, to warto dobrać ramki w kolorach neutralnych, tak by grafika była wyraźnie widoczna. Natomiast, jeśli wybieramy zdjęcia monochromatyczne, możemy pobawić się ramkami i postawić na kolorowe akcenty.

4. Ściana i ułożenie

Wszechstronna galeria zdjęć może być ułożona na podłodze, na parapecie okiennym lub na ścianie. To bardzo indywidualne, gdzie i jak umieścić ramki, ale warto pamiętać o kilku zasadach. Jeśli galeria będzie umieszczona na ścianie, to warto dobrać tło, w kolorze kontrastującym z kolorystyką ściany. W przypadku małych ram, lepiej postawić na galerię w kształcie prostokąta lub mniejszego kwadratu. Duże obrazy warto zawiesić naprzeciwko kanapy lub łóżka, bo wtedy będą one działały kojąco na nasz wzrok.

5. Kompozycja

Ostatnią, ale najważniejszą zasadą jest kompozycja. Galeria zdjęć powinna wyglądać jak spójna całość, w której wszystko jest ze sobą powiązane. Warto przed rozpoczęciem układania umieścić ramki na podłodze i testować różne możliwości. Kiedy już ułożymy wszystko w wybranej formie, możemy przystąpić do wieszania. Galeria zdjęć powinna być w centrum naszego domu lub mieszkania, a jej aranżacja powinna dostarczać nam przyjemność na długi czas.