Wnętrza orientalne: egzotyka, kolor i bogactwo wzorów

Wnętrza orientalne: egzotyka, kolor i bogactwo wzorów

ODKRYJ EKSCYTUJĄCY ŚWIAT ORIENTALNYCH WNĘTRZ

Wnętrza orientalne to wspaniała, bogata klasyczna estetyka, która jest nie tylko bardzo popularna, ale też wiecznie żywa. Taka aranżacja to doskonały wybór dla osób, które kochają egzotykę, tajemniczość i luksus. Jak oprawić wnętrza w orientalny styl, by były one jednocześnie eleganckie, nowoczesne i wyjątkowo piękne? Oto kilka przydatnych wskazówek.

WYBIERZ ODPOWIEDNIE KOLORY

W orientalnym stylu należy szukać inspiracji w naturalnej, ziemiistej kolorystyce. Dominują tu ciepłe odcienie – stłumione czerwień, kobaltowy błękit, złamana zieleń, ciepła musztarda. Orientalne dekoracje to także pastelowe odcienie różu, fioletu czy turkusu, które świetnie wkomponują się w aranżację. Koniecznie pamiętajmy o złocie i srebrze, które są doskonałym uzupełnieniem tonów ziemi.

STAWIAJ NA ZASŁONY I PODUSZKI Z BOGATYMI WZORAMI

Wnętrza orientalne kwitną bogactwem oraz kolorowymi motywami. Wszystko od tapicerki, mebli, poduszek po zasłony powinno być zdobione pięknymi ornamentami. Używajmy skomplikowanych wzorów geometrycznych, wyróżniajmy się misternym stylizowaniem kwiatów czy ptaków. Wybierzmy zasłony z cennymi tkaninami, takimi jak jedwabie, satyny i plusze, ale także z bawełnianymi ornamentami. W ten sposób wnętrza nabiorą charakteru i elegancji.

KORZYSTAJ Z ARABESQUE

Arabesque to symetryczne wzory charakterystyczne dla Arabii i Persji. Ich zwyczajowe kolory to czerń, biel i złoto, które świetnie pasują do orientalnego stylu. Mogą być wykorzystane na tapetach, obrusach, dywanach, a także w ozdobnych ramkach. W ten sposób wnętrza będą wyrafinowane i stylowe, jednocześnie zachowując oryginalny orientalny klimat.

DOPASUJ ME BLE I AKCESORIA DO KONCEPCJI

Wprowadzając orientalny styl do mieszkania, warto wpisać pozostałe elementy wyposażenia. W takim wypadku przydatne będą: stylowe lustra, bogato zdobione meble, latarenki, ekrany, kute dodatki i orientalne rzeźby. Zwróćmy też uwagę na oświetlenie. Lustra, lampy, świeczniki i latarenki powinny być ładnie i elegancko wkomponowane w całe wnętrze.

PODSUMOWANIE

Decydując się na orientalny styl, warto wziąć pod uwagę bogaty kolor, zaznaczyć wzory i zmienić wnętrze tak, aby było ono nowoczesne i stylowe, jednocześnie zachowując oryginalny orientalny klimat. To właśnie te elementy sprawiają, że tak wiele osób decyduje się na orientalny styl we wnętrzach.