Okna w stylu boho: Jak wprowadzić elementy stylu boho do dekoracji okien, uwzględniające kolorowe tkaniny, frędzle, makramy i etniczne wzory.

Okna w stylu boho: jak wprowadzić elementy stylu boho do dekoracji okien, uwzględniające kolorowe tkaniny, frędzle, makramy i etniczne wzory

Boho to styl, który kojarzy się z wolnością i niezależnością. Charakteryzuje go mieszanie wzorów, tkanin i kolorów, co daje bardzo oryginalny efekt. Łącząc to z dekorowaniem okien, można stworzyć wyjątkową atmosferę w pomieszczeniu. Poniżej znajdziesz porady, jak wprowadzić elementy stylu boho do dekoracji okien.

1. Wybierz odpowiednie tkaniny

Boho to styl z dominacją tkanin naturalnych, takich jak bawełna, len, jedwab i wełna. Możesz wybrać proste, jednokolorowe zasłony lub te z etnicznymi wzorami. Właśnie te drugie miłośnicy boho doceniają najbardziej.

2. Frędzle

Podobnie jak w przypadku tkanin, frędzle są przydatnym elementem do wykorzystania w stylu boho. Można je dodać do krawędzi zasłon, po bokach, albo w formie makarena zasłon, której to ozdoby wiszą na powiększeniu.

3. Makramy

Makrama to wyborny element w dekoracji okien. Co więcej, jest to bardzo prosty sposób, aby wprowadzić elementy boho do Twojego domu. Wystarczy rozwiesić krótki makrama w swoim oknie albo powiesić go na ścianie nad oknem. Dzięki temu zyskasz wyjątkową atmosferę.

4. Etniczne wzory

Styl boho to styl, który zdecydowanie ceni oryginalny wzór. Dodając zasłony z ludowymi etnicznymi wzorami, stworzysz wspaniałą mieszankę boho. Mogą to być motywy afrykańskie, egzotyczne, australijskie – wszystko, co ma w sobie egzotyczny klimat.

5. Zasadnicze elementy

Oprócz powyższych elementów, zasadnicze elementy, takie jak kolorowe poduszki, wygodne sofy, kwietniki z kwiatami, a nawet lustro – wszystko to, co sprawia, że pomieszczenie staje się bardziej przytulne i oryginalne. W połączeniu z pięknymi zasłonami i dodatkami stworzysz wspaniały klimat indyjskiego sklepu czy afrykańskiej chatki.

Podsumowując, styl boho to wyjątkowy styl, który łączy w sobie wiele elementów. Prawidłowe połączenie kolorowych tkanin, frędzli, makramek i etnicznych wzorów z dodatkami, takimi jak kwietniki, poduszki, lampy i inne, sprawią, że Twój pokój stanie się miejscem, w którym odczujesz wolność i swobodę.